KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...
KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...
KOLIBA NAŠA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOLIBA NAŠA


 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Odgoj djece

Go down 
+5
Komsinica
manci
Dušica
Zana
sumrak
9 posters
Autor/icaPoruka
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyned 20 stu 2011, 11:45

Jedna od najzahtijevnih stvari u ljudskom životu je odgoj djeteta. Od nas samih ovisi kako ćemo dijete podići na pravi i ispravan put. I da to dijete bude kasnije samostalno i ravnpravno sa ostalim članovima zajednice. Odgoj djeteta nije kurs koji se nauči , nego jedna životna bitka. U kojoj se nažalast sa raznim problemima susrećemo. I jako je teško kroz to sve prolaziti. Pogotovo u današnje doba gdje su neke vrijednosti pale. Kako se Vi borite na tom polju ili kako ste se već izborili...?
[Vrh] Go down
Zana

Zana


Join date : 25.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptypet 25 stu 2011, 16:28

Ja sam se izborila na tom polju junachki.Ostala sam udovica u 27.godini sa troje male dece...sada su to ljudi,dobri i poshteni a skoro sam postala i baka dve prelepe curice..Nikada nije lako odgajati decu ali u danashnje vreme je posebno teshko...droga,sekte,kriminal i samo mala nepaznja i zlo nastane..samo uvek sam tvrdila da se sve nosi iz kutje..kako smo decu vaspitali takva nam i jesu..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 20 oľu 2012, 21:25

a u zana što to pročita a uuuu... Odgoj djece 4285387406
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 20 oľu 2012, 23:01

odgoj djece mogao bi se pomeni nazvati i cak nemoguca misija...nikada ne znamo kako ce od tog dijeteta postati covjek i da li ce postati covjek...i mozda najveca zrtva i ljudska borba po meni , izvesti dijete na pravi put...tako ja mislim... Odgoj djece 3349578167
[Vrh] Go down
Dušica

Dušica


Female Join date : 24.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 20 oľu 2012, 23:05

Ako svojim životom i primjerom pokažeš djeci kako se treba živjeti onda od te djece možeš nešto i očekivati. Osluškivati treba svaki unutarnji glas koji nadzire vaše dijete i čim se on uzbuni treba sa svojim djetetom provjeriti jeli sve u redu. U svakom slučaju mnogo ljubavi kvalitetnog vremena i komunikacije i vaša zadaća je ispunjena a sve ostalo je u Božjim rukama.
[Vrh] Go down
manci

manci


Join date : 21.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 20 oľu 2012, 23:18

Dušica je napisao/la:
Ako svojim životom i primjerom pokažeš djeci kako se treba živjeti onda od te djece možeš nešto i očekivati. Osluškivati treba svaki unutarnji glas koji nadzire vaše dijete i čim se on uzbuni treba sa svojim djetetom provjeriti jeli sve u redu. U svakom slučaju mnogo ljubavi kvalitetnog vremena i komunikacije i vaša zadaća je ispunjena a sve ostalo je u Božjim rukama.


Sve si ti to lipo srocila ali...

Na milijrde ljudi ( zapravo svi oni koji su normalni) trude se svoje dijete izvesti na pravi put ...samim tim to ukljucuje i osobni primjer ali ponekad stvari ipak neispadnu onako kako smo mi to zeljeli. Dvoje djece istih roditelja mogu ispasti kao dva razlicita svijeta a sumnjam da su imali razlicite odgojne metode. Koji to unutarnji glas nadzire "nase" dijete ...i nisi uvijek u stanju niti mogucnosti provjeriti svaku stopu svoga dijeteta.
Mnogo ljubavi...vremena...komunikacije tu se slazem ali to jos uvik nije garancija da je nasa zadaca ispunjena.

Odgojiti dijete po meni je najveci posao koji mozes za zivota obaviti ...
[Vrh] Go down
Dušica

Dušica


Female Join date : 24.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 20 oľu 2012, 23:28

Manci vjeruj ništa u životu nije zaništa i sve ima svoju pozadinu i povijest. Zašto i kako su neke stvari takve. Imam i u vlastitoj obitelji najbolji primjer. Uvijek sam se pitala zašto je moj brat pošao krivim putem kad je imao takve roditelje koji su skoro pa savršeni, ba4r po njihovoj priči i priči drugih ljudi. I dobila sam odgovor. počinili su greške katastrofalne za koje nisu nikom rekli a jedna od njih je i nepravedna podjela obiteljskog nasljedstva. Ustvari su nasljedili prokletstvo. Živi najbolje što možeš, vjeruj, voli, ne radi drugom što ne želiš da se tebi radi i ti si svoju misiju izvršio kao roditelj. bar ti je savjest čista. Ja se ne bojim i vjerujem u sve najbolje . Zašto? Zato što su u Božjim rukama.
[Vrh] Go down
Komsinica

Komsinica


Join date : 15.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptysri 21 oľu 2012, 03:07

Jeste najveci posao koji nam je namijenjen. I nema predaha; uvijek slusamo, osluskujemo, kontrolisemo, bdijemo,,,A tako i treba da bude:)

I Manci, apsolutno si u pravu, dvoje djece, isto vaspitanje, a k'o dva svijeta:) Ipak, izveli smo ih na pravi put, i postaju predivne mlade osobe, pune ljubavi, dobrote, i milosti:) Uzivamo u njihovoj razlicitosti, i podsticemo i podrzavamo ih u svemu.

Ponosna sam na svoju djecu, i znam da sam negdje nesto dobro uradila:)

[Vrh] Go down
Zana

Zana


Join date : 25.11.2011

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptysub 24 oľu 2012, 08:23

Komsinica je napisao/la:
Jeste najveci posao koji nam je namijenjen. I nema predaha; uvijek slusamo, osluskujemo, kontrolisemo, bdijemo,,,A tako i treba da bude:)

I Manci, apsolutno si u pravu, dvoje djece, isto vaspitanje, a k'o dva svijeta:) Ipak, izveli smo ih na pravi put, i postaju predivne mlade osobe, pune ljubavi, dobrote, i milosti:) Uzivamo u njihovoj razlicitosti, i podsticemo i podrzavamo ih u svemu.

Ponosna sam na svoju djecu, i znam da sam negdje nesto dobro uradila:)


..kono to je samo iz tog razloga shto je svako razlichitog karaktera,sastava,sklonosti,zelja.....ali kao shto si rekla ako je isto vaspitanje uvek to bude u redu i ako na drugi nachin..
[Vrh] Go down
Ponoć
Frozen
Frozen
Ponoć


Female Gemini Join date : 03.03.2017
Age : 43

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 08:44

nema  tu  više  odgoja,  vidim    oko  sebe,  onaj  što  je  fin  i pristojan   drugi  ga  svi  gaze,što   učenici   tako i   profesori,to  je  žalosno  ali  istinito.
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 08:51

Ponoć je napisao/la:
nema  tu  više  odgoja,  vidim    oko  sebe,  onaj  što  je  fin  i pristojan   drugi  ga  svi  gaze,što   učenici   tako i   profesori,to  je  žalosno  ali  istinito.

ne znam, ja sam možda zasotao i staomodan po tom pitanju...tj. ja sam za stari način gdje se znalo tko je otac i mater...mani mi priče mi smo prijatelji, jarani, kompe, frendovi...Odgoj djece 3349578167

dijete mora znati 24h tko su mu otac i mater svake sec...

eno npr. moji bratiči i bratičina...mene slušaju bez riječi, nema rasprave...obuku se za školu za 5min kad ih ja čuvam...

a, mater kad ih oblači, to je kazalište...

ja samo kažem, imate 5min da ste gotovi, inače Vas vješam sve troje... Odgoj djece 2356457674
[Vrh] Go down
Ponoć
Frozen
Frozen
Ponoć


Female Gemini Join date : 03.03.2017
Age : 43

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 08:55

alo  mali,  sve  je  to ok što  si napisao, u   kući   sve  to  štima,  što  je  najgore  ili  najbolje   dijete  kakvo  je   doma  tako se  ponaša i  vani,  samo  što    taj odgoj  vani  više  ne  djeluje 
  vjeruj  mi,  znam  što piše,  to  dijete   vani  drugi   svi  gaze   od  učenika   do  učitelja,  nema pohvale   nigdje  za  lijepo i pristojno   ponašanje,  nego  te   još   učitelji   ponižavaju   kad  dođeš  da  ti nešto  ne  štim a  sa  djetetom    što  je na  satu  fino i  tiho  što  ju  prati,što  stavlja   ruku  na  usta  kad  kašlje,  ili  kad  te  pozdravi  na odlasku  ili  ti  kaže  dobar  tek  na  marendi   to  je  ovamo   loše  koliko  vidim.
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 09:01

moram priznati Ponoć, da si to u pravu...vidio sam sad dole u Zagrebu...mala od brata sitna rastom, takvo dijete, nema tko se ne ruga itd. sreća pa dijete ima jak karakter...a, da ne kažem koliko je sposobna i ne boji se ničega...ne znam, svijet je otišao u kurac...prije nije to tak bilo...

bili su i najmlađeg od brata zezali, samo on je legenda...jednog u ormar zaključao, dvojicu nalupao i mir u kući, o učiteljima ne bih puno...kratko i jasno, u pravu si, sam sam vidio jbg... Odgoj djece 3349578167
[Vrh] Go down
Toni
Gigolo
Gigolo
Toni


Join date : 19.11.2011
Job/hobbies : Ribolov, ali samo one velike
Humor : Ni oro ni kopo

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 09:02

Respekt i disciplina fali danas u skolama. Granice se djecama pokazuje, objasnjava ali bez nekih velikih sankcija ako predju te granice.

Ima tu vise scenarija zasto je tako, kao idoli glumci,pjevaci itd. Oni su pretezno primjer za mladu generaciju. itd.

Danasnja dijeca nisu nikad pokisnuli, neznajuu sto je to uopce. To je taj problem u danasnjici.
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 09:08

Pajdo, danas je ova kugla drugačija na kojoj živimo...ja sam sa 7g morao ići na selo bratu po mlijeko, dućan bio u zgradi...mater kaže, ja da kupujem mlijeko pored bake i njenih krava, zaboravi taj film...i da mi kanticu od 3l i marš na selo...a, danas do 18g vozi se sa autom...doduše, manijaka je previše nego prije i to razumijem...

eno ona životinja iz Pule...ono nema osude, pa jbt. koji ti je Q dijete krivo...i sve to kad se sabere i oduzme, imamo što imamo... Odgoj djece 3349578167
[Vrh] Go down
Ponoć
Frozen
Frozen
Ponoć


Female Gemini Join date : 03.03.2017
Age : 43

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 09:10

Mislim  da   su Učitelji  i Profesori   dobrano  zakazali  u  svom   poslu,
  ne  može  jedna  učiteljica  pitati  svoga đaka u  4  razredu  koliko  si platila  patike  i  torbu,  gdje  to  ima   u pm,  dijete   koje  je  iskreno i  tako  se odgaja  reklo    ne  vidi  ništa  loše   reklo  cijenu   toga,  kad su   drugi  krenuli   govoriti  koliko  su  svoje   platili   okrenuli  su  se  svi   protiv  tog  djeteta,  to  jedna Učiteljica   nije  smjela   napraviti, ona  je  kriva   jer  je   ona    započela   što nju  boli  ku...   koliko   je  tko   što  platio,  nitko  nikome   nije ništa   ukrao  ili  oteo,jadno    je  to,  i onda     pizde   nešto kako  je njima teško  raditi,a  ne  znaju   uvesti  red  i  disciplinu    u  školi,  džabe   je  lip  odgoj  u  kući   kad  te vani  pojedoše   svi.
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 09:13

to definitivno NE, ni u kom slučaju...boli nju kurac u ćemu tko dolazi...ne plaća ona i nije joj to brigu da vodi...zna se što je njen posao, još bi trebalo joj podnijeti kolika je plaća i di ode novac...

ne znam, sve se izokrenulo...to uviđam svaki dan, ponekad pomislim da sam s Marsa pao di sam... Odgoj djece 3349578167
[Vrh] Go down
Ruki
G-đa Ministarka
G-đa Ministarka
Ruki


Female Join date : 08.06.2014
Lokacija : Banat

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyčet 08 lip 2017, 23:49

Teško je danas biti roditelj a još teže vaspitati i dati mu smernice kroz život , al jedno sam sigurna  da ipak sve polazi od kućnog vaspitanja, vremena su možda radikalno izmenjana u vrednostima   nekima u odnosu na svet , postalo je mnogo surovo bez ikakvih emocija kao i griže savesti,tao da decu pored finih manira treba učiti kako  preživeti i snaći  a ostati dosledan sebi ...jeste to teško  al ipak nekad se i mora pružiti otpor na neke stvari i dati podrška al ono najbitnije da ima svoj cilj a da negazi nikoga ...
[Vrh] Go down
sova

sova


Female Leo Join date : 16.04.2014
Age : 31
Lokacija : Na planeti iskrenosti...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptysub 05 svi 2018, 16:34

Boris se odlicno još da mi se u odgoj ne mešaju babe,tetke ,strine bilo bi odlicno
[Vrh] Go down
Ponoć
Frozen
Frozen
Ponoć


Female Gemini Join date : 03.03.2017
Age : 43

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 11 pro 2018, 16:51

Ovo  sam  pročitala  u  24  sata-što  reći   na to,  da  li je  otac  ispravno  postupio   ili ne, pa  moje mišljenje  da  je.
Natjerao kćer da hoda do škole 8 km: 'Maltretirala je druge...'

Natjerao kćer da hoda do škole 8 km: 'Maltretirala je druge...
Tata iz Ohia odlučio je naučiti svoju kćer da ne smije maltretirati ostalu djecu. I odlučio se za neobičnu metodu.

Matt Cox je kaznio svoju 10-godišnju kćer Kirsten i natjerao ju da pješaći do škole osam kilometara i to po hladnoći. Za ABC News je rekao kako je svjestan da će video podijeliti mišljenja, no da je htio naučiti kćer lekciju. U videu koji je postao hit na društvenim mrežama, Matt je poručio roditeljima:

- Znam da se neće svi roditelji složiti s ovime i to je u redu. Ja radim ono što mislim da je ispravno kako bih naučio svoju kćer da prestane maltretirati ostale učenike - objasnio je Matt. 



- Roditelji trebaju smatrati svoju djecu odgovornima. Na ovaj način sam pokazao da ja smatram svoje dijete odgovornim za postupke koje radi. Neću biti još jedan roditelj koji će probleme stavljati 'pod tepih' i govoriti: 'Ma, to su samo djeca' - rekao je Matt.

Svoju kćer je odlučio kazniti jer je već drugi put maltretirala vršnjake i dobila suspenziju - tri dana ne smije ići u školu.

- Sada ima novi pogled na maltretiranje i cijeni stvari koje inače uzima zdravo za gotovo - rekao je Matt. 



[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 11 pro 2018, 19:45

svaka mu čast, tak i treba...da se zna tko je otac, a tko kćer...a, ne da su jarani ili kompe... Odgoj djece 3349578167
[Vrh] Go down
Toni
Gigolo
Gigolo
Toni


Join date : 19.11.2011
Job/hobbies : Ribolov, ali samo one velike
Humor : Ni oro ni kopo

Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Emptyuto 11 pro 2018, 20:01

E da si to ovdje napravio otisao bi u zatvor. Djeca te tuze i to je to. Odgoj djece 2635291164
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odgoj djece Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj djece   Odgoj djece Empty

[Vrh] Go down
 
Odgoj djece
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
KOLIBA NAŠA :: DOM I OBITELJ-
Forum(o)Bir: