KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...

KOLIBA NAŠA

TKO UĐE U KOLIBU, NE IZLAZI IZ NJE VIŠE...

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Rak ili karcinom

Go down 
Autor/icaPoruka
brunolino

Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

PostajNaslov: Rak ili karcinom   ned 23 lis 2011, 12:34

Rak ili karcinom je danas jedna od najčešćih bolesti današnjice i veliki uzročnik smrti. Iako je nauka otišla daleko , još postoje vrste raka koje nažalost nose živote sa sobom , bez obzira na dob pogođenih. Npr. jedan od najpodmuklijih rakova je rak pluća. Teško se rano dijagnosticira , na rötgen snimku se teško vidi , nikako u samoj početnoj fazi. I onda kad se otkrije tada su se već metastaze raširile i uništavaju mozak ili jetru najčešće. Jedini način otkrivanja je bronhoskopija. Vađenjm tkiva iz pluća. Ako se rano otkrije u početnoj fazi , to je većinom slučajnost. Tada se može uspiješno otkloniti. Uglavnom odstarnjivanjem pogođenog plućnog krila.

Da li ste u obitelji imali koga da je bolovao od raka i kakva su Vam iskustva...? Osobno sam imao 3 člana obitelji i nažalost sve ih je rak pokosio. Radilo se o raku grla , pluća i debelog crijeva.
[Vrh] Go down
Pegava vidra

PostajNaslov: Re: Rak ili karcinom   pet 30 pro 2011, 12:55

Rak je najpotuljenija bolest na svetu! Obično se manifestuje tek kada on
zadre duboko u organ (organizam). Svi smo lenji da idemo na redovne, neobavezne lekarske sistematske preglede. Idemo, samo kad se mora.
No, nismo samo mi krivi zbog toga. Kriv je i sistem zdravstva, koji je komplikovaniji nego ikada!!! Teže ti je doći do lekara opšte prakse danas nego do NASE....

[Vrh] Go down
šumska vila

Female Join date : 15.11.2011

PostajNaslov: Re: Rak ili karcinom   čet 09 vel 2012, 17:56

Ja sam nazalost izgubila dvije drage osobe iz blize porodice od te opake bolesti, obje su bolovale od raka debelog crijeva...Iako je borba bila duga i mucna nazalost nisu uspjeli. jos jedna bliska osoba muci se sa ovom opakom bolescu, doduse u pitanju je kancer jednjaka, skoro je otkriven, a opet u podmakloj fazi.Jer upravo u tom slucaju simptomi se javljaju dosta kasno, ipak nada je tu, da ce biti bolje. Znam da je malo ko pobijedio kancer, posebno ako nije otkriven u nekoj ranoj fazi, al nadam se da ce se jednog dana i ova bolest uspjesno lijeciti
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Rak ili karcinom   

[Vrh] Go down

Rak ili karcinom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.