KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...

KOLIBA NAŠA

TKO UĐE U KOLIBU, NE IZLAZI IZ NJE VIŠE...

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Umjetna oplodnja

Go down 
Autor/icaPoruka
brunolino

Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

PostajNaslov: Umjetna oplodnja   ned 24 lip 2012, 14:43

Tema koja možda negdje u tabu spada , u određenim sredinama u svijetu ili kod nas. Nažalost sve više postoji ljudi ili brakova koji ne mogu da dobiju dijete. Uzročnici su različiti. Davno prije u povijesti sve se bacalo na žene. One su bile "nerotkinje". Dok su muškarci bili uvijek "nevinašca". Srećom i zahvaljujući nauci postoji mogučnost da i ti ljudi osjete ono što svi "normalni " osjete i imaju. Roditeljsku brigu i ljubav. Postoje razni načini umjetne oplodnje. Najnoviji tzv. metoda ISCI , ili direktno ubrizgavanje spremija u jajnu čeliju. Međutim procenat uspješnosti umjetne oplodnje nije veliki. Iznosi izmedju 20 i 30%. Ali eto opet uspije nekima da željenu sreću da donese. Inaće sam proces umjetne oplodnje nije nimalo jeftin. Kreće se izmedju 3000-5000€. I u vrlo manjem broju država , zdravstveno to pokriva. Tako da se iz prvog ili drugog pokušaja teško je očekivati odmah uspjeh. I ta cijena umjetne oplodnje u današnje doba krize , mnoge spriječava da učine to. Plus postoje i tzv. prevaranti , npr. kad se zna da nema šansi ni pomoću umjetne da postanete roditelj , oni Vam iz "brige" ulijavaju nadu. Naravno radi osobnog profita , nista više. Srećom manje je toga , ali postoji. Tokom samog procesa , najveću žrtvu snosi žena jer se mora povrgnuti hormonalnoj terapiji da bi se dobilo što više jajnih čelija. Što mislite o umjetnoj oplodnji i da li je podržavate...?!

PostajNaslov: Re: Umjetna oplodnja   pon 25 lip 2012, 02:37

Radije sam za usvojenje, ali to sam ja:) Sta god kome stima:)
[Vrh] Go down
sova

Female Leo Join date : 16.04.2014

PostajNaslov: Re: Umjetna oplodnja   ned 04 svi 2014, 16:52

Podrzavam.Iz te oplodnje su se rodila ova moja dva andjela koja cuvam i neznam zasto neko nebih to uradio ako ne ide drugacije.

[Vrh] Go down
ordinary

PostajNaslov: Re: Umjetna oplodnja   pon 21 stu 2016, 21:55

Apsolutno sam za! Poznanici su 17 godina pokušavali da dobiju djecu, a onda su uz pomoć umjetne oplodnje dobili trojke: dva dječaka i djevojčicu. Pa kako čovjek da to ne podrži??
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Umjetna oplodnja   

[Vrh] Go down

Umjetna oplodnja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.