KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...

KOLIBA NAŠA

TKO UĐE U KOLIBU, NE IZLAZI IZ NJE VIŠE...

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Život s Mirenom

Go down 
Autor/icaPoruka
Ponoć

Female Gemini Join date : 03.03.2017

PostajNaslov: Život s Mirenom   uto 20 lip 2017, 16:50

Rješenje za modernu ženu
Postavljanje Mirene zahtijeva za to osposobljenog liječnika. Nakon pregleda i isključivanja stanja u kojima se ne preporučuje, te određivanja položaja i veličine maternice, slijedi umetanje sustava između trećeg i sedmog dana menstrualnog ciklusa (broji se od prvog dana krvarenja). Sam postupak je kratak i u pravilu bezbolan, osim što se osjeća manja nelagoda koja nestaje u nekoliko sljedećih sati. Kontrolni pregled treba planirati mjesec dana do šest tjedana nakon postavljanja sustava, a zatim jednom godišnje.
Tijekom prvih tri do šest mjeseci nakon umetanja sustava neke žene imaju točkasta krvarenja ili "prljanja" uz uobičajeno menstrualno krvarenje. No, dvadeset posto žena kojima je postavljena Mirena nemaju menstruacijska krvarenja tijekom prve godine primjene, što je i očekivano zbog utjecaja hormona na sluznicu maternice koja ne zadebljava, pa se i ne ljušti. To je lokalni učinak hormona, dok je njihova razina u krvi normalna, pa se ne može reći da je žena u menopauzi zbog toga što nema menstruaciju.
S Mirenom menstruacije postaju kraće i slabije, smanjuje se mjesečni gubitak krvi i povećava koncentracija željeza i hemoglobina u krvi. Kod žena koje se bliže menopauzi, IUS je odlično rješenje problema nepravilnih krvarenja i kontracepcije u tom nestabilnom razdoblju. 
Ulazak u perimenopauzu, razdoblje kada ciklus postaje neredovit i nema ovulacije svaki mjesec, žene mogu osjetiti imaju li valove vrućine, promjene raspoloženja, smetnje spavanja... Tada je potrebno napraviti hormonski status te u razgovoru s ginekologom razjasniti situaciju.

S obzirom na to da je Mirena istodobno suvremeno sredstvo kontracepcije i terapija obilnih menstruacija širokog spektra učinkovitosti, koristi je sve više žena. Kako suvremeni tempo života ostavlja sve manje vremena za svakodnevno razmišljanje o zaštiti od neželjene trudnoće, te uzimanju tableta zbog obilnih menstruacija i posljedične anemije, očekivati je stalnu tendenciju porasta korištenja intrauterinog sustava među modernim ženama.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1150/
[Vrh] Go down
Ponoć

Female Gemini Join date : 03.03.2017

PostajNaslov: Re: Život s Mirenom   uto 20 lip 2017, 17:06

Da  li  je  netko  od  vas  to   stavio,da  vas   čujem   podijelite  s  nama   vaše  iskustvo.

Evo  moje,  jako    loše   moram  priznati  evo  sad  će   biti   godinu  dana  da sam  to  čudo stavila,od  samoga   početka   me  krenulo  loše, nisam  stavila   zbog  obilnog  krvarenja  nego   od    neželjne  trudnoće,da  se  zaštitim,kod mene  se  u samom  trenu  to  sve  okrenulo, moj    ciklus    je  popizdio  prije   je  bio  6  dana  sad  je  duplo,svaka  tri  mj  sam  na  pregledima, Mirena  od  samoga  stavljanja  stoji na  svom  mjestu,Papa  uredna,  ima  godinu  dana  da  ja    doktorici   govorim  da  mi     smeta  ili da mi  da  tablete, prvo me  uhvatilo plač,pa  mi  se  njuh  pojačao,pa  sam  bila  gladna  stalno   ali  to je  sve   kratko trajalo,  ali   ciklus  mjesečni   mi je  trajao    po 12 do 15  dana   što  sam ludila,da  bi   doktorica  svaki  put   isto  govorila,  prvu  godinu  treba   biti  strpljiv   znam  da nije  lako  ali  strpi  se, bude  sve  to  stalo, jučer sam  opet  bila   i pokazala   koliko  mi  traje   menstruacija   da  bi  odmah   na  to  rekla A Mirena    nije  svoje  uradila  što je  trebala,  vidim ja  da  ne   kuži  zašto  sam ju  stavila, po  ko  papagaj  sve  ponovo  trubi   na  onoj  stolici  sa  nogama u  zraku    da  bi  rekla   budemo  sve  to   zaustavili   tabletama  dala mi je   da  pijem 

A  koliko   sam   skužila  i   shvatila   to mi je  trebala  doti  odmah nakon   trećeg   mj  od  stavljanja.Idući   znači   mj   to   krećem    da  pijem  i  ponovo  kontrola u 9mj,  ako   ne  pomognu  da  će   mi  dati  opet  drugu  terapiju   da  ju ne  bi  vadila,  a  ja  govorim  ma nije  me  ni  briga   za nju  nije mi  žao ni  novaca  što  sam   ju  platila  u punom   iznosu   samo  da  mi  zdravlje  ne  pati, a  ona  neće  ti ništa  biti  od  nje  ne  brini  se,   a  što ja  znam  hoće  li  kad  mi  toliko  to  sranje    bude, pa  ima  da  sve   oko  sebe   nalupam, i  tako  su mi  hormoni  popizdili,  sad s e  čak   zamislim  kojeg  vraga sam ja  to   stavljala a  stalno  sam  sama,  pa  baš  sam  budala  u pm 
[Vrh] Go down

Život s Mirenom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.