KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...
KOLIBA NAŠA
Dobro došli u Kolibu našu...
KOLIBA NAŠA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOLIBA NAŠA


 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sekte i opasnost po mlade ljude...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Zana

Zana


Join date : 25.11.2011

Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Emptypon 28 stu 2011, 19:09

Volela bih da chujem vashe mishljenje o tome..
[Vrh] Go down
Zana

Zana


Join date : 25.11.2011

Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Re: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Emptypon 28 stu 2011, 19:14

Sekte su velika opasnost! Sekte se prijave kao stranka i mogu slobodno da rade!Ako se sekte bave nasiljem otimanjem treba ih zabraniti,naravno ali da svako propoveda svoju religiju to je njegovo ili njeno pravo-.ako imash jak karakter i volju ne moze niko da te vrbuje ali oni koji imaju manjak toga veoma su podlozni..deca,omladina,mladi ljudi..
Ja cu ubaciti jedan chlanak o Sajentoloshkoj sekti a vi napishite vashe vidjenje..
Sajentologiju je osnovao Lafayette Ron Hubbard, koji je rođen 1911. godine. Posle služenja u američkoj mornarici u II sv. ratu, bio je osakaćen, oslepljen i dva puta proglašavan mrtvim. Za obnovu svoga zdravlja zahvaljuje načelima dijanetike.

Posle rata, postao je pisac naučne fantastike. Godine 1950. izašla je njegova knjiga od 435 stranica pod nazivom Dianetics: The modern Science of Mental Health, koja je postala bestseler. Ubrzo potom, počinje da osniva dijenetičke organizacije po Americi. Sajentologija je nastala iz dijanetike, koju sačinjavaju razna istraživanja. Po Ustavu SAD, prihvaćena je kao religija po načelu slobodnog delovanja.

Bogosluženja imaju svake nedelje. Imaju obrede, krštenje, venčanje i pogreb. Propoved se sastoji obično od snimljenih predavanja Rona Hubbarda. Prema njemu, osnova života je opstanak. Sajentologija omogućuje sredstva za to. Clearing (bistrenje) odvija se kroz sedam stupnjeva uz pomoć auditora koji u svojoj ruci drži E-metar (neka vrsta detektora laži). Posle ovih stupenjva, dobija se koeficijant inteligencije 135 IQ. Dalje slede još osam stupenjva čime se postiže operativni Thetan. To je ustvari besmrtni duh koji može reinkarnirati. Thetani su stvorili svemir, ali su poslednjih milion godina sputavani u svom delovanju, pa su zaboravili svoj pravi položaj. Sajentologija pomaže da ponovo postanu svesni svoje moći. Thetan ulazi u fizičko telo pri začeću.

Godine 1967. godine sud SAD je utvrdio delovanje protiv državnih vlasti ove organizacije. Time je sekta izgubila pravo na otpis poreza na prihode. Godine 1977. FBI se dočepao dokumentacije iz centrale ove sekte koji su dokazivali unutrašnju špijunsku mrežu.
[Vrh] Go down
sumrak
Kum
Kum
sumrak


Male Aquarius Join date : 14.10.2011
Age : 57
Lokacija : vukojebina...
Job/hobbies : danguba...
Humor : što je to...

Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Re: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Emptyuto 20 oľu 2012, 23:21

iskreno mene su razne sekte ganjale...i htjele da im budem clan , samo im program bio los... :hrcak: moj odgovor bi im uvijek bio ovaj , ovisno koliko me tuse...prvo im kazem ako oni predju u moju vjeru istog momenta i ja cu u njihovu , naravno negacija je uvijek...e , kad mi se popnu na glavu sa teorijama itd. onda ih pitam da li kod njihove vjere ili sekte ima grupni sex i da li se svi kolektivno prase... Sekte i opasnost po mlade ljude... 2356457674 :hrcak: tada mi svi , bilo koja sekta kaze sljedece , da sam necastivi , sotona je u meni vrag itd. i naravno odu sa kucnog praga brze nego sto su dosli... :hrcak:
[Vrh] Go down
manci

manci


Join date : 21.11.2011

Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Re: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Emptyuto 20 oľu 2012, 23:30

Po meni u sekte prelaze labilne osobe...
Vjeru imas ili nemas i nosis je sa sobom, nemozes danas vjerovati u jedno a sutra u drugo...naposlejtku nevjerujes u nista.
[Vrh] Go down
Dušica

Dušica


Female Join date : 24.11.2011

Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Re: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Emptyuto 20 oľu 2012, 23:33

Sekte nisu opasnost za one mlade koji temelje vjere ponesu iz kuće. Sve ostalo nije na roditeljima. Ali ono sjeme koje je posijano u djetinjstvu prije ili kasnije će izniknuti .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty
PostajNaslov: Re: Sekte i opasnost po mlade ljude...   Sekte i opasnost po mlade ljude... Empty

[Vrh] Go down
 
Sekte i opasnost po mlade ljude...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
KOLIBA NAŠA :: DOM I OBITELJ-
Forum(o)Bir: